Sınav Programları

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı
Güz Yarıyılı Sınav Programları

2020-21 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi Vize ve Final Sınavları

Sınav kurallarına ulaşmak için tıklayınız.

Önemli Hatırlatmalar:

  1. Yukarıda paylaşılan sınav programında yer almayan derslerin vize ve final sınavları ödevlendirme şeklinde yapılacaktır. Bu dersleri alan öğrenciler, dersi yürüten öğretim üyesi ile iletişim kurmalıdır.
  2. Çevrim içi sınavlara katılmadan önce tüm öğrencilerin “Sınav Kuralları”nı dikkatle okuması gerekmektedir.

Lisansüstü sınav programlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Not:

  • Bütünleme sınavına girmek isteyen öğrenciler sınav tarihinden en az 3 gün önce OBİSİS sistemlerine girerek sınavla ilgili gerekli bilgiyi doldurmalıdır. (Detaylı bilgi için kendi OBİSİS sisteminize bakınız.)
  • Bütünleme sınavları, derslerin ilgili dönemlerdeki final sınavları yerine geçecektir. Yani bütünleme sınavı sonucunda alınan not değil, vize ve bütünleme ortalaması sonucunda elde edilen not geçerli olacaktır.
  • Bütünleme sınavına, dersin ilgili dönemindeki final sınavına girme şartlarını sağlayanlar alınacaktır. Örneğin dersten devamsızlıktan kalan bir öğrenci, o dersin bütünleme sınavına da giremez, ancak devamsızlık dışında başka bir nedenle final sınavına giremediyse bütünleme sınavına girebilir.
  • Bütünleme sınavları eksik kredi tamamlama sınavları değildir. Eksik kredisi olanlar yaz okullarından aldıkları derslerle eksik kredilerini tamamlayabilirler.