Sınav Programları

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı
Güz Yarıyılı Sınav Programları

2020-21 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi Yıl Sonu Sınavları Programı

2020-21 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi Bütünleme Sınavları Programı*

* Sınav şekli ne olursa olsun öğrencilerin ilgili sınavın ZOOM oturumuna katılması aşağıda yer alan sınav kuralları uyarınca zorunludur. Sınav şekli ile ilgili detaylar dersi veren öğretim üyesi/elemanı tarafından ZOOM toplantısında paylaşılmaktadır.

Sınav kurallarına ulaşmak için tıklayınız.

Önemli Hatırlatmalar:

  1. Bütünleme sınavlarının yapılış şekli (ERUZEM LMS, ERUDM Test, Klasik) final sınavları tamamlandıktan sonra ilan edilecektir
  2. 18.01.2021 Pazartesi günü gerçekleştirilen ve iptal edilen İletişim Bilimine Giriş (RTS-HİT) derslerinin final sınavı (yukarıdaki tabloda da görülebileceği gibi) 5.02.2021 Cuma günü saat 19.00’da gerçekleştirilecektir.

Lisansüstü sınav programlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Not:

  • Bütünleme sınavına girmek isteyen öğrenciler sınav tarihinden en az 3 gün önce OBİSİS sistemlerine girerek sınavla ilgili gerekli bilgiyi doldurmalıdır. (Detaylı bilgi için kendi OBİSİS sisteminize bakınız.)
  • Bütünleme sınavları, derslerin ilgili dönemlerdeki final sınavları yerine geçecektir. Yani bütünleme sınavı sonucunda alınan not değil, vize ve bütünleme ortalaması sonucunda elde edilen not geçerli olacaktır.
  • Bütünleme sınavına, dersin ilgili dönemindeki final sınavına girme şartlarını sağlayanlar alınacaktır. Örneğin dersten devamsızlıktan kalan bir öğrenci, o dersin bütünleme sınavına da giremez, ancak devamsızlık dışında başka bir nedenle final sınavına giremediyse bütünleme sınavına girebilir.
  • Bütünleme sınavları eksik kredi tamamlama sınavları değildir. Eksik kredisi olanlar yaz okullarından aldıkları derslerle eksik kredilerini tamamlayabilirler.