ERÜ TV

Öğr. Gör. İshak AYVAZ

ERU TV Koordinatörü

Kampüs TV

Yayın hayatına 2002 yılında Erciyes Üniversitesi bünyesinde KAMPUS TV adıyla yerel kapsamda başlayan kanalımız, yayın hayatını 7 gün 24 saat esasıyla ve 2020 yılındaki isim değişikliğinden sonra ERÜ TV adıylas ürdürmektedir. Kuruluşundan bu yana geçen süre zarfında kanalımız öğrencilerimiz için mesleğin teknik ve pratik esaslarını öğrenmelerine yönelik bir uygulama alanı sağlamıştır. Bu bağlamda öğrencilerimiz haberden, yarışmaya, sohbet programlarından, canlı yayınlara, müzik eğlence programlarına kadar çok sayıda içeriğin oluşturulmasında aktif rol almışlardır. Böylelikle birimimiz günümüzde televizyonculuk mesleğinin beklentilerine yanıt verebilecek teorik altyapının yanında pratiğe yönelik çalışmaları da gerçekleştirme imkanını sağlamıştır.

Kanalımız öğrencilerimize yönelik eğitim faaliyetlerinin yanı sıra; gerek yayın ağımız kapsamında olan bölgemize gerekse de ulusal kapsamda sosyal ve kültürel sorumluluklarının bilincinde olarak çevre, doğa, kadın ve çocuk hakları, dezavantajlı grupların sorunları vb. çeşitli içeriklerin üretiminde ve yayınlanmasında da üzerine düşen görevleri yerine getirmektedir.

Yaratıcı ve estetik bir süreç olan televizyon programcılığında çağın ve sektörün beklentilerine yanıt verebilmek adına donanım altyapısını sürekli güncelleyen kanalımız dijital kurgu üniteleri, ışık ve ses sistemlerinin yanı sıra drone, steadicam, canlı yayınlar, animasyon ünitesi imkanlarını öğrencilerimizin eğitim amaçlı kullanımına sunmaktadır. Uygulamaya yönelik bu olanaklar sayesinde radyo televizyon sinema bölümümüzün eğitim kadrosunun da desteğiyle öğrencilerimizin katıldıkları yarışmalarda elde ettikleri dereceler ve aldıkları ödüller, bu sürecin doğal bir sonucu olarak başarımızı kanıtlamaktadır.

Bu noktada vizyoner bir anlayış ve her zaman daha iyi olana ulaşmak düsturu ile faaliyetlerini sürdüren kanalımız; öğrencilerimizin, fakültemizin ve bölgemizin hedef ve ihtiyaçlarına göre sürekli bir yenilenme ve gelişme içerisinde yayın hayatına devam etmektedir.