Süleyman Çetinsaya Medya Ödülleri Sahiplerini Buldu

Süleyman Çetinsaya Medya Ödülleri Sahiplerini Buldu

Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi ile Kayseri Gazeteciler Cemiyeti tarafından bu yıl “Şehir ve Medya – Çevre” temasıyla düzenlenen Süleyman Çetinsaya Medya Ödülleri ve 2021 Ödüllü Medya Yarışması’nda dereceye giren şehrimiz medya mensupları ve geleceğin iletişimcileri Erciyes Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törenle ödüllerini aldılar.

12 Mayıs 2022 tarihinde Erciyes Üniversitesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen ödül törenine MHP Genel Başkan yardımcısı İsmail Özdemir, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Kösedağ, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Aydın, İlçe Belediye Başkanları, Siyasi Parti İl Başkanları, İş İnsanı Süleyman Çetinsaya, akademisyenler, basın mensupları ve davetliler katıldı.

Törende, Yazılı ve Dijital Medya kategorisinde “Araştırma-İnceleme”, “Söyleşi” ve “Fotoğraf”; Görsel-İşitsel Medya kategorisinde “Haber Programı”, “Kültür-Sanat Programı” ve “Eğitim Programı” dallarında yarışmaya gönderilen 7 eser toplumsal yarar ve farkındalık yaratma misyonuyla ödül almaya hak kazandı. 2021 yılı Çevre Özel Ödülü “Çevreci Belediye / Çevreci Şarj İstasyonu” başlığıyla TV 1’den Şahin Morkoç’a verilirken, bu yılın Ödüllü Medya Yarışması’nda haber dalında Müzahim Zahid Tüzün, fotoğraf dalında Ergün Haktanıyan, haber programcılığında Serap Mucuk, spor haberi alanında Melisa Karmış, sayfa düzeni (mizanpaj) kategorisinde Muhammed Kösedağ, röportaj-araştırma-inceleme ve makale dalında Samed Aydın Sun, radyo programcılığı alanında ise Ülkü Vural Tuncer birinci oldu.

Yarışma kapsamında Süleyman Çetinsaya Medya Ödülleri’ni kazananların listesi şöyle:

YAZILI VE DİJİTAL MEDYA

 • Araştırma-İnceleme
  “Dönüşümden Oyuncağa”
  Dilek BAYRAM / Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
 • Söyleşi
  “Hem Çevreyi Hem de İnsan Sağlığını Koruyorlar: 10 Yılda 600 Ton Atık İlaç İmha Ettik”
  Tülay PALA / Gazete ERÜ
 • Fotoğraf
  “Mavi ile Yeşilin buluştuğu Orta Anadolu’nun Kuş Cenneti Ziyaretçilerini Ağırlıyor”
  Sercan KÜÇÜKŞAHİN / Anadolu Ajansı

GÖRSEL-İŞİTSEL MEDYA

 • Haber Programı
  “Düzenli Katı Atık Depolama Tesisinde Yıllık 35 Milyon KW Saat Elektrik Üretiliyor”
  Beyza AYDOĞDU / TRT Haber
 • Kültür-Sanat Programı
  “Gündem: Çocuk – Çevre”
  Hüseyin ÖZTÜRK / ERÜ Radyo Atölyesi
 • Eğitim Programı
  “Çarşamba Sohbetleri”
  Emine DUYAN / Kanal 38

2021 YILI ÇEVRE ÖZEL ÖDÜLÜ
“Çevreci Belediye / Çevreci Şarj İstasyonu”
Şahin MORKOÇ / TV 1