İletişim Fakültemiz 14. Dönem Mezunlarını Verdi

İletişim Fakültemiz 14. Dönem Mezunlarını Verdi

Fakültemiz 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı 14. dönem mezunlarını verdi. Program kapsamında 480 öğrenci mezun oldu.

Marianne Molu Amfi’de gerçekleştirilen mezuniyet törenine; Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çalış, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Murat Borlu, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Aydın, Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Kösedağ ile akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Aydın, mezuniyet töreninin açış konuşmasında mezun öğrencileri tebrik etti.

Fakülteleri hakkında bilgiler de veren Dekan Aydın, “ Sevgili gençler, asla doğruluktan ayrılmayalım. Kendimiz, bizleri yetiştiren anne ve babalarımız, ülkemiz ve milletimiz için daima yararlı işler yapmaya özen gösterelim. İnsani, etik ve kültürel değerlere daima bağlı kalalım. Bulunduğumuz ve görev yaptığımız ortamlarda fakültemizi en iyi bir şekilde temsil etmenin gayreti içinde olalım. Fakültemiz ile iletişimimizi mezuniyet sonrasında da aynı şekilde sürdürelim. Bizlerin her daim sizlerin yanında olduğunu unutmayın” dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çalış ise konuşmasında İletişim Fakültesi’nin kaliteli eğitim kadrosu ve gelişmiş teknolojik altyapısıyla ülkemizin tercih edilen ve önde gelen saygın fakültelerinden birisi olduğunu söyledi.

Rektörümüz Çalış, “2001 yılında kurulan İletişim Fakültemiz bünyesinde Gazetecilik, Radyo Televizyon ve Sinema ile Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümleri ile eğitim- öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir. Ayrıca İletişim Fakültemizde, öğrencilerimizin uygulamalı eğitimleri açışından önemli bir yere sahip olan ERÜ TV, Gazete Kampüs, Erciyes Film Atölyesi, Haber Atölyesi, Halkla İlişkiler Atölyesi, Reklam Atölyesi, Fotoğrafçılık Atölyesi ve Radyo Atölyesi ile öğrencilerimizin pratik eğitimlerine destek sağlamaktadır. Daima gelişmeyi ve ilerlemeyi kendisine amaç edinen İletişim Fakültemiz, iç ve dış paydaşları ile işbirliği halinde sektörün ihtiyaç duyduğu bilgi ve insan gücünü üreten, kaliteli eğitim kadrosu ve gelişmiş teknolojik altyapısıyla ülkemizin tercih edilen ve önde gelen saygın fakültelerinden birisidir” dedi. Mezun olan öğrencilere de seslenen Rektörümüz Çalış şunları kaydetti: “Geleneksel olarak tanımlanan gazete, radyo, sinema ve televizyon araçlarının yanı sıra hızla gelişen dijital dünya da artık zengin bir iletişim ortamı oluşmaktadır. Sosyal medya mecraları başta olmak üzere birçok dijital platformda bireylerin kendi haber ağlarını oluşturduğu ve anlık paylaşımların sürekli güncellendiği teknoloji çağında siz genç ve yetenekli iletişimcilere büyük görevler düşmektedir. İletişim Özgürlüğü çerçevesinde Basın Meslek ilkelerine bağlı işini seven ülkesine ve milletine her zaman hizmet eden fertler olacağınızdan hiç şüphemiz yok. Bugün 4 yıllık eğitim-öğretim hayatınızı geride bırakarak Ülkemizin en güçlü ve en saygın üniversitelerinden birisi olan Erciyes Üniversitesi’nden mezun oluyorsunuz. Her alanda başarılara imza atan 43 yıllık köklü mazisi ile gelenekleri olan Erciyes Üniversitesi’nin birer mezunu olarak sizler, Erciyes Üniversitesi kimliğini gururla taşıyabilirsiniz. Eğitim hayatınız boyunca Üniversite yönetimi olarak, eğitim ve araştırma olanaklarınızı en üst düzeye çıkarmak, her türlü sosyal ve kültürel faaliyetlerinizde yanınızda olmak için bizler gayret gösterdik. Sizlerde Erciyes Üniversitesi aidiyetinizi lütfen unutmayın.”

Konuşmaların ardından tören, mezun öğrencilere diploma ile plaket takdimi ve öğrencilerin hep birlikte keplerini havaya atmalarıyla son buldu.