Süleyman Çetinsaya Medya Ödülleri Sahiplerini Buldu

Süleyman Çetinsaya Medya Ödülleri Sahiplerini Buldu

Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Kayseri Gazeteciler Cemiyeti’nin; şehrimiz medya mensuplarının ve geleceğin iletişimcilerinin toplumsal sorumluluklarına dair farkındalıklarını güçlendirmek böylelikle ülkemizin kültür varlığına katkıda bulunacak nitelikli medya üretimini teşvik etmek amacıyla birlikte düzenledikleri Süleyman Çetinsaya Medya Ödülleri “Şehir ve Medya – Kadın – 2020” temasıyla sahiplerini buldu.

30 Temmuz 2021 tarihinde Erciyes Kongre Merkezi’nde düzenlenen ödül töreninde, Yazılı-Dijital Medya kategorisinde “Araştırma-İnceleme”, “Söyleşi” ve “Fotoğraf”; Görsel-İşitsel Medya kategorisinde “Haber Programı” ve “Kültür-Sanat Programı” dallarında şehrimiz medya mensupları ve geleceğin iletişimcileri tarafından yarışmaya gönderilen 6 eser farkındalık yaratma ve toplumu bilinçlendirme misyonuyla ödül almaya hak kazandı.

Törende “Nurcan Çetinsaya Özel Ödülü” “Kadın Gazetecilere Sorduk” başlığıyla KAY TV’den Şevket TEKİN’e giderken “Bilinçli Farkındalık Ödülüne” kadına yönelik şiddetle ilgili haberlerde toplumsal değerlere ve habercilik etiğine gösterdiği hassasiyet, şiddetle mücadele çalışmaları yanında gazetecilik mesleği açısından da takdirle karşılanan ve bu çerçevede şiddet mağdurlarının çıkarlarını önceleyerek sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden Hürriyet gazetesi layık görüldü. Süleyman Çetinsaya Medya Ödülleri’nin 2021 yılı teması “Çevre” olarak planlanıyor.

Yarışma kapsamında dağıtılan ödüllerin listesi şöyle:

YAZILI-DİJİTAL MEDYA

 • Araştırma-İnceleme
  “Görünmez Kahramanlar”
  Selma KARA / Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
 • Söyleşi
  “FIAP’tan Altın Madalya Kazanan İlk Türk Kadın Fotoğrafçı: Nihan Büyüksural”
  Melisa KARMIŞ / Gazete ERÜ
 • Fotoğraf
  “Emekli Olduğu Hastanede, Koronavirüse Yakalanan Annesine Refakat Ediyor”
  Olcay DÜZGÜN / Demirören Haber Ajansı

GÖRSEL-İŞİTSEL MEDYA

 • Haber Programı
  “Ateşe Yürüyen Cesur Kadınlar”
  Şeyda Tuba ÇALAPVERDİ / TV 1
 • Kültür-Sanat Programı
  “Sağırlara Radyo”
  Nazrin MAMMADLİ / ERÜ Radyo Atölyesi

MANSİYON ÖDÜLÜ

“Heykeltıraş, Seramik Sanatçısı ve Yazar Neşe Koçak’ın Kalıpları Yıkan Öyküsü”
Hilal SÖNMEZ / Dünya Gazetesi

NURCAN ÇETİNSAYA ÖZEL ÖDÜLÜ

“Kadın Gazetecilere Sorduk”
Şevket TEKİN / KAY TV

BİLİNÇLİ FARKINDALIK ÖDÜLÜ

Süleyman Çetinsaya Medya Ödülleri kapsamında Bilinçli Farkındalık Ödülü: “Kadına yönelik şiddetle ilgili haberlerde toplumsal değerlere ve habercilik etiğine gösterdiği hassasiyet, şiddetle mücadele çalışmaları yanında gazetecilik mesleği açısından da takdirle karşılanan ve bu çerçevede şiddet mağdurlarının çıkarlarını önceleyerek sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden Hürriyet gazetesine layık görülmüştür. Ödül, Hürriyet gazetesi adına DHA Kayseri Temsilcisi Olcay Düzgün’e verilmiştir.