Home » Fakülte »

 
 

Dekan Mesajı

 

Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi 2001 yılında kurulmuştur. 2003-2004 Eğitim Öğretim yılından itibaren Gazetecilik ve Radyo Televizyon ve Sinema Bölümlerine, 2007-2008 eğitim öğretim yılında ise Halkla ilişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrenci alımına başlamıştır.

Kurulduğu ilk dönemlerden bu yana ahlaklı, ülkesine ve milletine katkı sunacak insan yetiştirebilmek için öncelikli olarak öğrencilere çağın gerektirdiği bilgi ve donanımları sağlamak amacıyla uygulama alanları oluşturulmaya çalışılmıştır.

Alanında yetkin akademik personel sayısı da gün geçtikçe artış göstermektedir. Şu an itibariyle 3 Profesör, 6 Doçent, 12 Dr. Öğr. Üyesi, 10 Öğr.Gör., 17 Arş. Gör. Fakültemiz bölümlerinde görev yapmaktadır.

Uygulama Televizyonu Kampüs TV’nin yanı sıra teorik bilgilerin sahaya taşınmasına yönelik atölyeler (HİT Atölyesi, Gazete Kampus, Reklam Atölyesi, Erciyes Film Atölyesi, Fotoğraf Atölyesi, TV Haber Atölyesi, Radyo Atölyesi) sayesinde öğrencilere saha deneyimi sağlanmakta, ulusal ve uluslararası birçok yarışmalara katılabilmek için altyapı hazırlanmaktadır.

Yarışmalara katılarak birçok ödül alan ve bu alanlardaki yerini belirleyen İletişim Fakültesi birçok indeks de taranan Erciyes İletişim “akademia” dergisiyle de 2009 yılından bu yana akademik hayata katkı sunmaktadır.

Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi, öğrencilerine yeteneklerini geliştirmek, mesleki donanımlar kazandırmak ve sosyal çevre edinerek öz güven sahibi olabilmek için Fakülte’nin teknolojik alt yapısını geliştirerek, akademik kadrolarını artırarak ve fiziki ortamlarını daha kullanışlı hale getirerek her zaman iyi hizmet sunmanın gayreti içindedir. Öğrencilerine geniş bir sosyalleşme ve mesleki tecrübe edinme olanakları sağlamaya gayret eden İletişim Fakültesi geleceğin Gazete, Radyo ve Televizyon, Sinema, Halkla İlişkiler ve Reklam Uzmanlarını yetiştirmek için tüm teknolojik ve akademik altyapısını bu doğrultuda planlayarak ülkemizin tercih edilebilir ve seçkin İletişim Fakültelerinden olmaya devam edecektir.

DEKAN

Prof. Dr. Hakan Aydın
haydin@erciyes.edu.tr