Home » Haberler » Erciyes İletişim’e GO 2018 Ödülü

 
 

Erciyes İletişim’e GO 2018 Ödülü

 

Güzel Ordu Kültür Sanat Derneği tarafından ikincisi düzenlenen 2018 Kısa Film, Öykü, Fotoğraf ve Tiyatro Oyun Yazma yarışmaları ile, bu yıl ilk kez verilmeye başlanan Güzel Ordu Kent Ödülleri yapılan törenle sahiplerini buldu. Kader İlhan ve Sedat Erdiş’in sunumlarıyla başlayan ve açılış konuşmasını Güzel Ordu Kültür Sanat Derneği Başkanı Tevfik Serdar Köksal’ın yaptığı geceye Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Kadir İnanır,  Prof. Dr. Çağatay Öztürk, dernek üyeleri ve kalabalık bir sanatsever topluluğu katıldı.

Genç ve yetişkinlerin kurmaca, belgesel, deneysel ve animasyon
niteliğindeki çalışmalarını desteklemeyi; kısa filmin önemini vurgulayıp gelişimine katkıda
bulunmayı ve geleceğin sinemacılarının yeteneklerinin keşfedilmesi hedefiyle düzenlenen ve bu yılki konusu “Çocuk Hakları” olan kısa film yarışmasında üçüncülük ödülü Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin oldu.

Birçok filmin yarıştığı Kısa Film yarışmasında; Fakültemiz Radyo,Televizyon ve Sinema bölümü öğrencilerinden Osman Çakır ve Abdülkadir Hasanoğlu’nunyönetmenliğini yaptıkları “Korkuluk” isimli kısa film, dereceye girerek 3.lük ödülünükazandı. Öğrenci arkadaşlarımızıFakültemiz adına tebrik eder, başarılarının devamını dileriz…