Home » Haberler » Hasan Kalyoncu Özel Ödülü Erciyes İletişim’e

 
 

Hasan Kalyoncu Özel Ödülü Erciyes İletişim’e

 

Hasan Kalyoncu Üniversitesi tarafından bu yıl 4.sü düzenlenen “Altın Baklava Film Akademisi IV. Üniversitelerarası Film Festivali” 14-15 Kasım’da Gaziantep’te gerçekleşti. Türkiye’nin yanı sıra Kırgızistan ve Azerbaycan’dan da yüzlerce üniversite öğrencisinin, ‘kurmaca’ ve ‘belgesel’ kategorisindeki eserlerinin katılımıyla gerçekleşen festivalin jüri başkanlığını sinema sanatçısı Nebahat Çehre yaptı.Jüride ise usta fotoğrafçı ve belgesel yapımcısı Coşkun Aral, oyuncu Ekin Türkmen, ünlü şarkıcı ve oyuncu Keremcem, Boşnak asıllı oyuncu Reshad Strik ve HKÜ İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Rengin Küçükerdoğan yer aldı.

HKÜ Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen gala gecesi ve ödül töreninde, Rektör Prof. Dr. Edibe Sözen, sinemaseverlere seslendi. Dördüncüsü düzenlenen festivale bu yıl ilk kez uluslararası üniversitelerden filmlerin katıldığını ifade eden Sözen, festivalde baştan sona emeği olan herkese teşekkür etti. Başarılı bulunan eserlerin ödüllendirilesiyle sonlanan festivalde Hasan Kalyoncu Özel Ödülü Erciyes Üniversitesi’ne verildi.

Altın Baklava Film Festivali Özel Ödülü Çakır’ın Oldu.

Altın Baklava Film Akademisi IV. Üniversitelerarası Film Festivalinde ilk kez, Hasan Kalyoncu Özel Ödülü verildi. HKÜ Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Hasan Kalyoncu anısına verilen ödülü, fakültemiz Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü öğrencilerinden Osman Çakır, yönettiği “Rötar” isimli kısa filmi ile almaya hak kazandı.

Öğrencimizi ve ekip arkadaşlarını fakültemiz adına tebrik eder, başarılarının devamını dileriz…