Home » Haberler » SETEM Akademi’den Fakültemize Ödül

 
 

SETEM Akademi’den Fakültemize Ödül

 

Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SETEM) ve SETEM Akademi tarafından belgesel, animasyon, kısa animasyon ve kısa film (BAK) kategorilerinde gerçekleştirilen “5. SETEM AKADEMİ BAK KISA FİLM YARIŞMASI ve ULUSLARARASI İPEKYOLU FİLM FESTİVALİ”ne 2043 filmin başvurmuş olduğu açıklandı.

Yarışmanın “5. SETEM BAK Akademi Ödülleri”nin Belgesel alanında “En İyi Yönetmen Ödülü”nü ERÜ İletişim Fakültesi RTS Bölümü öğrencimiz, geçen yıl serbest proje olarak çektiği, itfaiyecilik mesleğinin zorluklarını işleyen “Hayat Nöbeti” isimli belgeseli ile Peyami Safa Altıntaş, yine çok ödüllü eski mezun ve Gümüşhane Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmakta olan öğrencimiz Burak Türten “Kamyon” isimli belgeseli ile birlikte aldılar.

Yine Belgesel kategorisinde, “Kafes” isimli bitirme projesi filmiyle geçen yıl mezun ettiğimiz Anıl Bayrak ve Fatema Khawari, diğer bir yönetmen Serdal Doğan’ın “Dilovası” filmi ile paylaştırılarak Jüri Özel Ödülü’nü aldılar.

Öğrencilerimizi elde ettikleri bu başarılarından dolayı Erciyes Film Atölyesi (EFA) adına tebrik eder başarılarının devamını dileriz.