Home » Duyurular » 1. Sınıf Öğrencileri İçin Ders Kayıt Duyurusu

 
 

1. Sınıf Öğrencileri İçin Ders Kayıt Duyurusu

 
  • Ders kayıt dönemi 19 Eylül 2017 tarihinde sona ermektedir. 20-22 Eylül tarihleri arasında sadece ekle-sil işlemi yapılacaktır. Mazeret kayıtları olmayacağından, 19 Eylül 2017 tarihinden sonra ders kayıt işleminin yapılması mümkün olmamaktadır. Ders kaydı yaptırmayan öğrencilerin ilgili dönem için derslere devam etmesi söz konusu değildir.
  • 1. Sınıf öğrencilerinin seçmesi gereken zorunlu dersler bulunmaktadır. Fakültemizin internet sitesinde ilan edilen ders programları aracılığıyla ilgili dersler ve saatlerine ulaşılabilir. Ayrıca, programda yer almayan ERUZEM dersleri (Türk Dili, Tarih ve Yabancı Dil) bulunmaktadır. Ders kaydı yapılırken bu derslerin de seçilmesi gerekmektedir. ERUZEM derslerini seçerken, diğer derslerinizin saatleriyle çakışmayan saatleri seçmeniz gerekmektedir. Bu şekilde eksiksiz olarak gerçekleştirdiğiniz kaydınızı “danışman onayına gönder” butonu aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. Herhangi bir sorun ile karşılaşmanız durumunda danışmanınızla “OBİSİS” sistemi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
  • Ders kayıtları, önemli tarihler, harç ücretleri ve duyurular gibi gelişmeler ile ilgili olarak aşağıdaki internet adreslerinin düzenli olarak takip edilmesi önem arz etmektedir:
  1. Ders programları, sınav programları, diğer duyurular için; http://iletisim.erciyes.edu.tr/
  2. Ders kaydı ve kayıtlar ile ilgili diğer bilgi ve duyurular için için; https://obisis.erciyes.edu.tr/
  3. Akademik Takvim için; https://ogrisl.erciyes.edu.tr/akademik-takvim/Ogrenci-Isleri-Daire-Baskanligi/33
  4. Ayrıca bölüm başkanlıklarının (Gazetecilik, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Radyo Sinema ve Televizyon) oluşturduğu Facebook gruplarının takip edilmesi gerekmektedir.